Aktuality

Aktuálne kultúrno-spoločnské dianie v obci a okolí

Festival starého umenia a histórie Abova

Dni európskeho kultúrneho dedičstva

Kultúrne centrum Abova v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva organizuje Festival starého umenia a histórie Abova.
18.9.2020, v piatok vás pozývame na Čaj o piatej do kaštieľa Forgáčovcov v Nižnej Kamenici. Príďte si vychutnať šálku dobrého čaju v príjemnej atmosfére hudby a spevu. Večer ukončíme ohňovou šou.

V nedeľu 20.9.2020 v románsko - gotickom kostole vo Svinici od 13.00 hod. na vás čakajú šermiari so svojou stredovekou dedinou, ochutnávka dobových jedál, drevený kolotoč, kováč s vyhňou, hry pre deti a tvorivé dielne. Tento rok bude súčasťou festivalu aj ekumenická bohoslužba, ktorá sa začne o 14.00 hod. Podujatie vyvrcholí o 15.00 hod. koncertom vážnej dobovej hudby.

Viac info:

"Spoznaj Budimír"

Komentovaná prehliadka obce (Dni európskeho kultúrneho dedičstva)

Aj tento rok v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva pozývame na prehliadku obce Budimír. Stretneme sa 19. septembra o 15.00 h pred Múzeom historických hodín. Tešíme sa na vás!


Viac info:

Výstava "Moje bábiky"

Kaštieľ Budimír - Múzeum historických hodín

Počas letných prázdnin pozývame na návštevu Múzea historických hodín v kaštieli v Budimíre (pobočka STM Košice) na výstavu "Moje bábiky"


Viac info:

Burza starožitností - 20. jún 2020


V sobotu, 20. júna 2020, sa v Budimíri koná ďalšia burza starožitností, v čase od 8.00 h do 12.00 h.

Vstupné: 0,50 €/dospelá osoba

Viac info:

Medzinárodný deň pamiatok a historických sídiel

18. apríl 2020

V sobotu, 18. apríla, si celý svet pripomína pamiatky a ich význam prostredníctvom Medzinárodného dňa pamiatok a historických sídiel, ktorý vznikol z podnetu Medzinárodnej rady pre pamiatky a historické sídla ICOMOS a slávime ho už od roku 1984

V obci Budimír sa nachádza päť národných kultúrnych pamiatok.


Burza starožitností zrušená!

Prevencia proti šíreniu koronavírusu

Burza starožitností, naplánovaná na sobotu, 15. marca 2020 sa ruší v súvislosti s opatreniami na predchádzanie šírenia koronavírusu.

Múzeum historických hodín zatvorené!

Prevencia proti šíreniu koronavírusu

Kaštieľ Budimír - Múzeum historických hodín, ako pobočka STM Košice  bude až do odvolania zatvorený.

Kino - 19.2.2020

Film:  Zažiť to znovu

Organizátori: Kino, Naša chyža                                            Miesto: Sála KD Budimír                                                              Čas: 19:30 h                                                                         Vstupné: 3,00 € (občerstvenie v cene vstupného)

Akú dobu by ste chceli zažiť, ak by ste mali túto možnosť? Pred touto otázkou stojí Viktor, keď od svojho syna dostane darčekovú poukážku agentúry Time Travelers. Tá dokáže pomocou filmových kulís a hercov zinscenovať akúkoľvek epochu a sprostredkovať svojim klientom stretnutie so slávnymi osobnosťami dejín podľa ich želania. Zatiaľ čo sa chcú iní zákazníci pozrieť na dvor Ludvika XVI, či večerať s Hitlerom, Viktor sa túži vrátiť do nespútaných sedemdesiatych rokov a ešte raz prežiť rande so svojou ženou - obdobie, keď v ňom dokázala vidieť viac ako len nudného páprdu v pruhovanom pyžame. Poučná a zábavná love story rozpráva o tom, čo by sa mohlo stať, keby sme mohli zopakovať tie najkrajšie okamihy. Je to potrebné k tomu, aby sme sa opäť zamilovali?
Francúzsky film bude uvedený v pôvodnom znení s titulkami.

Medzinárodný deň sprievodcov - 21. február


Pri príležitosti Medzinárodného Dňa sprievodcov vás pozývame na bezplatnú prehliadku obce Budimír.

V prípade záujmu nás prosím kontaktujte.

Termín a čas: 22.2.2020 - od 15:00 h.

Burza starožitností - 15.2.2020

V sobotu, 15. februára, sa koná ďalšia burza starožitností.